Čalounictví

Nábytek

Pojem „klasický nábytek“ se v předložené práci omezuje jen na slohové projevy nábytkářské tvorby profesionálního charakteru, tedy bez zaměření na nábytek lidový, od gotiky po počátek dvacátého století.

Opravu takovéhoto nábytku vyžaduje znalost jak materiálů a jejich technologického zpracování,tak i slohových projevů.

 

gumožíně

V odvětví starožitného čalouněného nábytku zpracováváme klasické materiály v podobě tradičních výplňových surovin podle pradávných receptur.Je ale možné na přání zákazníka nahradit výplňové prašné materiály jako je koudel a africká tráva kokosovými deskami. Tento deskový materiál se skládá z kokosového vlákna a kaučukového mléka-kaučuku, je vhodný pro alergiky.V české republice jsou známy jako gumožíně.

 

Další postupy jsou pak zachovány.Po tvarovém dokončení a dokončení vrstvení dalších materiálů pak zbývá samotné potažení potahovou textílií doplněnou různými ozdobnými prvky v podobě bort,šňůr,střapců a.j.

 

Na samotné potažení nabízíme velkou škálu potahových materiálů od tuzemských výrobců po zahraniční výrobce. Ve snaze zkvalitnění služeb pro zákazníky je nepatrná část ke shlédnutí v kategorii galerie materiály.

 

Čalounické práce provádíme jak pro soukromé subjekty tak i pro velké organizace jako jsou restaurace,hotely,zdravotnická zařízení a.j.

sofa

Služby v interiérových zařízení starožitného nábytku

  • čalounění starožitných kožených i textilních sedacích souprav nebo jen jejich části
  • oprava výplňových materiálů v čalouněném nábytku
  • sofa,ušáky,klubovky,křesla,židle
  • truhlářské práce na čalouněném nábytku

V dnešní době lidé často dávají přednost kůži oproti látce.Důvodem není dopřát si luxus,ale jde spíše o praktičnost a delší životnost kterou nám kůže dává při jejím správném používání a udržování.

moderní styl

Co se týká potahových textílií,tak také nezahálí a drží krok s dobou svou delší životností.Dražší potahové textílie jsou doplněny nešpinavými nebo antistatickými úpravami které jsou jednodušší na údržbu.Avšak tyto úpravy u všech typů potahových látek provézt nelze kvůli jejich materiálovému složení nebo samotnou výrobou protože by tím ztratili své charakteristické vlastnosti.Potahové textilie také nejsou zdaleka tak choulostivé na prostředí v kterém jsou umístěny,například vůči vlhkosti nebo teplotám jsou oproti kůži odolnější.

 

Naše firma v odvětví moderního čalounického trendu zpracovává nejrůznější novodobé materiály od výplňových surovin počínaje po samotné potahové materiály. Čalounické práce provádíme jak pro soukromé subjekty tak i pro velké organizace jako jsou restaurace, hotely, zdravotnická zařízení a.j. Nabízíme velkou škálu potahových materiálů od tuzemských výrobců po zahraniční výrobce jako je např.: Anglie, Jižní Anglie, Itálie, Německo, Rakousko, Španělsko, Jižní Amerika. Ve snaze zkvalitnění služeb pro zákazníky je nepatrná část ke shlédnutí v kategorii galerie materiály.

 

V případě přání zákazníka můžeme při renovaci čalouněného nábytku i pozměnit tvar a styl čalounění. Například na přání je možné některé části čalouněného nábytku doplnit ozdobnými prvky v podobě typu švů a paspulí s barevnou sladěností celku.

Služby v interiérových zařízení

  • čalounění novodobých kožených i textilních sedacích souprav nebo jen jejich části
  • úprava výplňových materiálů v čalouněném nábytku
  • kuchyňské lavice a židle
  • postele výroba matrací na míru aj.
  • čalounění dveří truhlářské práce na čalouněném nábytku